Nastřelování náušnic Estelle

Nastřelení náušniček dětem se provádí vždy za přítomnosti rodičů. Rodiče musí být přítomni do 18-ti let věku dítěte.

 

 

Nejprve jsou řádně zkontrolovány ušní boltce a po následné konzultaci je pomocí medicínského fixu naznačeno místo nastřelení. Poté se ucho dezinfikuje a umístí (nastřelí) samotný šperk do označeného místa nastřelovací pistolí. Po nastřelení se zkontroluje průběh vpichu a uzávěr náušnice.

Před odchodem ze studia je klient řádně poučen o správné péči, možných komplikacích a následné výměně popřípadě ponechání stávajícího šperku –náušnice značky ESTELLE jsou určeny k trvalému nošení a není nutné je měnit za jiné.

 

Kvalitní náušnice jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují alergizující prvky – zejména nikl. Jedná se především o výrobky z chirurgické oceli, titanu, plastu, okrajově pak zlata nebo stříbra. Náušnice značky Estelle mají uzávěr dříku ve formě puzety vyrobené z chirurgické oceli. V případě pozlacených náušnic je pozlacená i puzeta.
U pacientů (rodičů) panuje někdy mylná představa, že zadní část dříku může při nošení poranit pokožku. Náušnice jsou konstruovány tak, aby k poranění nemohlo dojít ani v případě zvýšeného tlaku dříku na pokožku (při kojení dětí, spánku atp).

 

Komu není vhodné nastřelit náušnice?
* dětem do 3 měsíců věku – boltec je příliš malý
* při výskytu útvaru, který na ucho nepatří (výrůstek, ucpaná mazová žlázka, bradavice)
* osobám úzkostným, které se obávají narušení akupunkturních drah
* lidem trpícím poruchou krevní srážlivosti
* při akutním onemocnění, nachlazení, teplotě, atd.
* pacientům užívajícím léky na ředění krve
* při alergiích na chirurgickou ocel či zlato

Akupunkturní body

Nervová soustava se vyvíjí do 3 let věku dítěte.  Pokud se lalůček perforuje v tomto období, není
třeba se porušení akupunkturních bodů jakkoliv obávat.
Dospělé lze v tomto ohledu uklidnit slovy lékaře Ladislava Fildána, předsedy České akupunkturistické společnosti, která je součástí odborné lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. „Neexistuje žádná studie, která by prokazovala poškození zdraví po jakémkoliv způsobu aplikace náušnic do ucha,“ uvedl.

Má práce